Grzegorz Grabowski

Nowy blog – zaczynamy!

Dzisiaj startuję z blogiem dla właścicieli wynajmowanych mieszkań. O czym będzie ten blog? O wszystkim, co może być interesujące bądź przydatne dla osób posiadających jedno lub więcej mieszkań przeznaczonych na wynajem, a także dla osób planujących zakup takowego.

Nieruchomości od dawna były jedną z bezpieczniejszych lokat kapitału (o ile, oczywiście, robiło się to w rozsądny sposób), a często również środkiem do wygenerowania tego kapitału czy bieżącego dochodu. Niemniej, są inwestycją wymagającą pewnej pracy, a przede wszystkim wiedzy z różnych dziedzin: finansów, prawa, podatków, księgowości, budownictwa. Wszystkie te tematy będą w obszarze zainteresowania niniejszego bloga, a wpisy będą powstawać głównie na bazie doświadczenia mojego (więcej o mnie na stronie „O blogu i jego autorze”), mojej rodziny i znajomych, którzy od lat zajmują się wynajmem. Będę też korzystał z wiedzy i doświadczenia specjalistów współpracujących ze mną: biur księgowych, doradców finansowych, dekoratorów wnętrz itd.

Zdaję sobie sprawę, ze wynajmowanie mieszkań niekoniecznie musi być dla wszystkich bardzo ekscytującym tematem, a w gruncie rzeczy najlepiej, gdyby mieszkanie po prostu sobie było, a pieniądze wpływały na konto, bez martwienia się o najemców, terminy płatności, rachunki czy podatki. Z tego powodu nie mogę obiecać nowej notki codziennie, ale na pewno będą one regularne, co kilka tygodni, nie rzadziej niż raz na miesiąc. Postaram się, żeby każda była ciekawa, a jeśli nie ciekawa, to na pewno użyteczna dla właścicieli. Zresztą, praktyczność będzie głównym kryterium w procesie wyboru podejmowanych tematów. 

Zdaję sobie sprawę, że nie mam monopolu na wiedzę związaną z wynajmem. W związku z tym bardzo liczę także na wkład czytelników bloga. Jestem również otwarty na wszelkie sugestie dotyczące tematów wartych poruszenia na łamach bloga.

Zapraszam do lektury!

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *