O Wynajmistrzu

Wynajmistrz.pl to serwis dla inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości. Dostarczamy wiedzę o najmie, podnajmie, wynajmie krótkoterminowym, flipach (czyli handlu mieszkaniami), pośrednictwie, developerce i innych formach inwestowania i działania w branży nieruchomości. Skupiamy się na podatkach w tej branży, ale nie tylko.

Storytelling, czyli osobista historia powstania Wynajmistrza

Trudno uwierzyć, ale Wynajmistrz ma już duże kilkanaście lat. Powstał… w Omanie (jedyne Państwo na O na świecie ;-), a częściowo także w Tajlandii.

W 2009 roku pracowałem w firmie telekomunikacyjnej w Omanie, ale nie podobała mi się ta praca. Aplikacja do rozliczania podatków od najmu o nazwie Wynajmistrz miała być sposobem na wyrwanie się z kieratu pracy w korporacji.

Zarejestrowałem domenę na początku grudnia 2009 i dokładnie 11 grudnia 2009 na blogu pojawił się pierwszy wpis pt. „Nowy blog – zaczynamy” 😉

Chciałoby się powiedzieć, że reszta była historią. Nie było jednak tak łatwo…

Z Omanu trafiłem na kilka miesięcy do Tajlandii (pojechałem tam z żoną, małym dzieckiem i… nianią ze Srilanki, którą wzięliśmy z Omanu).

Te kilka miesięcy leżenia na plaży było przerywane ciężką pracą nad aplikacją online do rozliczania podatków od najmu, która ujrzała światło dzienne jakiś czas później.

Okazała się biznesową… klapą 🙁 Stworzenie aplikacji wprawdzie się udało, ale namówienie więcej niż kilkudziesięciu klientów na korzystanie z niej było duuużo trudniejsze.

O ile aplikacja nie przyniosła dużych sukcesów, to uruchomiony równolegle blog o wynajmowaniu okazał się strzałem w dziesiątkę. Skupiłem się na podatkach i po kilku latach okazało się (powiem nieskromnie), że to jedno z lepszych źródeł informacji o podatkach od najmu i w nieruchomościach w Polsce.

Z bloga “wypączkowała” książka o rozliczaniu podatków od najmu. Potem dołączyła kolejna książka “ABC podatków w nieruchomościach”.

A po kilku latach z bloga i książki “wypączkowała” całkiem spora firma księgowa, która skupia się na nieruchomościach.

W tym momencie obsługujemy ponad 600 klientów i mamy w zespole blisko 40 osób.

Obecnie jako firma pomagamy kilkuset klientom w bieżących rozliczeniach, pomogliśmy kilku tysiącom osób poprzez indywidualne konsultacje (mamy w biurze kilku doradców podatkowych), szkolenia i prezentacje, a książka rozeszła się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy.

A przede wszystkim, ja robię to, co lubię. To jest coś, do czego wg mnie każdy powinien dążyć i coś, co daje niesamowitą satysfakcję.

Wiem, że trudno uwierzyć, że ktoś może lubić podatki, ale tak po prostu jest 🙂

Jest takie powiedzenie „some people’s trash is other people’s treasure”. Coś czego Ty nie lubisz robić, dla innych może być niesamowicie ciekawym zajęciem 😉

Mam nadzieję, że Ty też masz coś takiego i że rozumiesz moją pasję.

Autor Wynajmistrz.pl (oficjalna wersja)

Grzegorz Grabowski

Autorem tego serwisu jest przede wszystkim:

Grzegorz Grabowski – założyciel i współwłaściciel biura rachunkowego, współzałożyciel i współwłaściciel spółki doradztwa podatkowego, właściciel spółki szkoleniowej, autor bloga, w ramach którego prowadził też (nieregularny) podcast. Autor kursów video, pomysłodawca i organizator wielu szkoleń nieruchomościowych i podatkowych. Prowadzi wykłady i szkolenia na temat rozliczania najmu, podnajmu, zakwaterowania, handlu mieszkaniami, pośrednictwa i deweloperki. Autor poradnika o rozliczaniu podatków od najmu, autor książki “ABC podatków w nieruchomościach”.  Wydawca 4 książek z dziedziny podatków, nieruchomości i inwestowania.

Jest członkiem założycielem, a także ekspertem od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami Stowarzyszenia “Mieszkanicznik”. Pełnił także rolę członka zarządu oraz członka komisji rewizyjnej stowarzyszenia.

Sam inwestuje w mieszkania na wynajem w Polsce i za granicą, wynajmowane w całości oraz na pokoje. W swojej historii inwestora przeszedł również przez apartament na wynajem krótkoterminowy w Zakopanem, flipy oraz podnajem długoterminowy.

Prowadzi kanał na YouTube (pod nazwą Wynajmistrz), występuje również w innych mediach m.in. na różnych kanałach Youtube i prasie (tutaj znajdziesz linki do niektórych wystąpień).

 

Serwisy/firmy powiązane z Wynajmistrz.pl

Obok serwisu Wynajmistrz.pl działają także:

BIURO.WYNAJMISTRZ.PL – biuro rachunkowe wyspecjalizowane w branży nieruchomości, ale obsługujące też przedsiębiorców z innych branż

MISTRZPODATKOW.PL – zaprzyjaźniony blog o podatkach dla przedsiębiorców

UMOWKONSULTACJE.PL – spółka doradztwa podatkowego

Jesteś zainteresowany współpracą księgową lub doradztwem podatkowym – napisz na WYNAJMISTRZ@WYNAJMISTRZ.COM 🙂

SKLEP.WYNAJMISTRZ.PL – sklep internetowy z najlepszymi książkami o nieruchomościach

ABCPODATKOW.PL – pigułka wiedzy o podatkach w nieruchomościach (niezbędnik dla każdego inwestora, pośrednika i przedsiębiorcy z branży nieruchomości)

Szkolenia Wynajmistrza

W ramach Wynajmistrza organizujemy sporo szkoleń, zarówno online jak i stacjonarnych. Wybrane z nich to (uwaga, niektóre z nich nie są kontynuowane):

HANDELMIESZKANIAMI.PL – jak sama nazwa wskazuje, szkolenie o flipach (odbywało się co roku w maju)

WYNAJEMNADOBY.PL – szkolenie o tym, jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym (odbywało się na wiosnę)

OPODATKOWANIENIERUCHOMOSCI.PL – coroczne szkolenie o podatkach w nieruchomościach (odbywa się w czwartym kwartale roku)

PS. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w serwisie, zapisz się na newsletter Wynajmistrz.pl. Na wstępie otrzymasz kilka przydatnych materiałów np. wzór umowy najmu, kalkulatory i inne.