O Wynajmistrzu

Grzegorz Grabowski

Wynajmistrz.pl to serwis dla inwestorów i przedsiębiorców z branży nieruchomości. Dostarczamy wiedzę o najmie, podnajmie, wynajmie krótkoterminowym, flipach (czyli handlu mieszkaniami), developerce i innych formach inwestowania i działania w branży nieruchomości. Skupiamy się na podatkach w tej branży, ale nie tylko.

Autor Wynajmistrz.pl

Autorem tego serwisu jest przede wszystkim:

Grzegorz Grabowski – założyciel i współwłaściciel biura rachunkowego, współzałożyciel i współwłaściciel spółki doradztwa podatkowego, właściciel spółki szkoleniowej, autor bloga, w ramach którego prowadzi też (nieregularny) podcast. Autor kursów video, pomysłodawca i organizator wielu szkoleń nieruchomościowych i podatkowych. Prowadzi wykłady i szkolenia na temat rozliczania najmu, podnajmu, zakwaterowania i handlu mieszkaniami. Autor poradnika o rozliczaniu podatków od najmu, który sprzedał się już w nakładzie dużych kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Wydawca 4 książek z dziedziny podatków, nieruchomości i inwestowania.

Jest członkiem założycielem, a także ekspertem od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami Stowarzyszenia “Mieszkanicznik”. Pełnił także rolę członka zarządu oraz członka komisji rewizyjnej stowarzyszenia.

Sam inwestuje w mieszkania na wynajem w Warszawie, wynajmowane w całości oraz na pokoje. W swojej historii inwestora przeszedł również przez apartament na wynajem krótkoterminowy w Zakopanem, flipy oraz podnajem długoterminowy.

Serwisy/firmy powiązane z Wynajmistrz.pl

Obok serwisu Wynajmistrz.pl działają także:

BIURO.WYNAJMISTRZ.PL – biuro rachunkowe wyspecjalizowane w branży nieruchomości, ale obsługujące też przedsiębiorców z innych branż

MISTRZPODATKOW.PL – zaprzyjaźniony blog o podatkach dla przedsiębiorców

UMOWKONSULTACJE.PL – spółka doradztwa podatkowego

Jesteś zainteresowany współpracą księgową lub doradztwem podatkowym – napisz na WYNAJMISTRZ@WYNAJMISTRZ.COM 🙂

SKLEP.WYNAJMISTRZ.PL – sklep internetowy z najlepszymi książkami o nieruchomościach

PODATEKODWYNAJMU.PL – poradnik o rozliczaniu podatków od najmu i rozliczeniach z najemcami (niezbędnik dla każdego wynajmującego)

KURSY.WYNAJMISTRZ.PL – nagrania ze szkoleń (offline i online) dotyczących nieruchomości

Szkolenia Wynajmistrza

W ramach Wynajmistrza organizujemy sporo szkoleń, zarówno online jak i stacjonarnych. Wybrane z nich to:

HANDELMIESZKANIAMI.PL – jak sama nazwa wskazuje, szkolenie o flipach (odbywa się co roku w maju)

WYNAJEMNADOBY.PL – szkolenie o tym, jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

OPODATKOWANIENIERUCHOMOSCI.PL – coroczne szkolenie o podatkach w nieruchomościach (odbywa się co roku we wrześniu)

Listę szkoleń znajdziesz również tutaj.

PS. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w serwisie, zapisz się na newsletter Wynajmistrz.pl. Na wstępie otrzymasz kilka przydatnych materiałów np. wzór umowy najmu, a także mailowy kurs rozliczania podatków od najmu.