Grzegorz Grabowski

Stowarzyszenie Właścicieli Mieszkań na Wynajem „Mieszkalnicy.pl” (AKA Mieszkanicznik)

W ubiegły weekend miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu grupy roboczej założycieli Stowarzyszenia Właścicieli Mieszkań na Wynajem. Przez dwa dni kilkanaście osób pracowało, głównie poprzez burzliwe dyskusje, żeby stworzyć podstawy stowarzyszenia – misję, cele, obowiązki i przywileje przyszłych członków, pierwsze działania, koszty i źródła finansowania, nazwę. Poniżej zamieszczam ustalone szczegóły:

(autorem poniższego fragmentu jest Sławek Muturi, Fridomia.pl. Tekst kopiuję za jego zgodą :-))

„1. Proponowana nazwa Stowarzyszenia to: Stowarzyszenie Mieszkalnicy.pl  – przy okazji wprowadzamy do języka polskiego nazwę naszego zawodu (odpowiednik angielskiego Landlorda, czyli „właściciela mieszkania na wynajem”), czyli … Mieszkalnika.

2. Stowarzyszenie będzie prowadziło działalność gospodarczą (zyski przeznaczane wyłącznie na cele statutowe), a w przyszłości będzie się starać o statut OPP (i możliwość uzyskiwanie 1% podatku, m.in od członków)

3. Misją Stowarzyszenia Mieszkalnicy.pl jest „cywilizowanie polskiego rynku najmu”

4. Stowarzyszenie będzie realizować swoją misję poprzez działania mające na celu m.in. edukację Mieszkalników (szkolenia, dostęp do specjalistów, hotline, itp); wprowadzanie nowoczesnych standardów najmu; budowanie platform wymiany doświadczeń; promowanie nowych rodzajów firm budujących elementy infrastruktury najmu; zwiększanie pewności najmu (tak dla mieszkalników jak i dla najemców, tak by popularyzować najem); lobbowanie na rzecz sensownych uregulowań prawnych zrównujących status najemcy oraz mieszkalnika, itp

5. A jakie są bonusy w kasynie online? W większości przypadków kasyno przyznaje bonusy za uzupełnienie depozytu. Ale czy istnieje kasyna bonusy bez depozytu O dziwo, istnieją takie strony. I chociaż jest ich niewiele, są kasyna, które dają bonusy tylko za rejestrację. Stowarzyszenie będzie działać na terenie całej Polski z siedzibą w W-wie oraz oddziałami w większości miast w kraju. Członkami będą wyłącznie osoby posiadające choćby jedno mieszkanie na wynajem. Członkami akredytowanymi mogą być firmy, które spełnią pewne kryteria

6. Stowarzyszenie będzie działać prężnie, w sposób ciągły, a nie tylko poprzez jakieś sporadyczne „akcje”. Członkowie Zarządu będą pracować na zasadzie wolontariatu (nie będą nawet zwracane ponoszone przez nich koszty), ale będą wspierani przez zatrudnionego na etat Dyrektora Generalnego koordynującego różne zespoły wolontariuszy.

7. Grupa Robocza określiła wstępny budżet Stowarzyszenia (koszty funkcjonowania oraz źródła finansowania), który wraz ze statutem, zasadami członkostwa, wysokością składek członkowskich, a także planem działań, w tym planem działań promocyjnych, itp zostanie przedstawiony na Kongresie Założycielskim Stowarzyszenia Mieszkalnicy.pl

8. Szczegóły dotyczące Kongresu Założycielskiego zostaną zakomunikowane wkrótce na łamach Fridomii.pl.”

A także na łamach blogu Wynajmistrz.pl.

Jedyne co mogę dodać, to że cieszę się bardzo, że udało się rozpocząć proces, na końcu którego powstanie stowarzyszenie reprezentujące polskich mieszkalników. A ja zyskałem coś jeszcze – poznałem grupę wspaniałych ludzi. I mam nadzieję, że będzie się ona szybko powiększać.

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *