Grzegorz Grabowski

Jak wybrać formę opodatkowania mojej działalności gospodarczej na rok 2021? – webinar Grzegorza Grabowskiego i Marka Golca

Stoisz przed wyborem formy opodatkowania swojej działalności gospodarczej na 2021 rok?

Mam dla Ciebie ważną informację. Pod koniec listopada 2020 w Dzienniku Ustaw pojawiła się ustawa, która znacząco rozszerzyła grupę przedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z ryczałtu w ramach działalności.

O ile do 2020 roku przedsiębiorcy rozliczający się w ramach indywidualnej działalności gospodarczej w praktyce wybierali między podatkiem liniowym (19%), a tzw. skalą podatkową (czyli 17% i 32%), to od 2021 praktycznie każdy będzie mógł rozliczać się ryczałtem (płacić prosty podatek od przychodu). Dla niektórych przedsiębiorców może się to okazać sensownym wyborem

Tego wyboru trzeba jednak dokonać świadomie! Nie dla wszystkich to będzie dobra opcja!

Zapraszam na bezpłatne szkolenie online (webinar), w trakcie którego wraz z Markiem Golcem pokazaliśmy na realnych przykładach, jak policzyć, która forma zapewni Ci najniższy podatek.

Podczas naszego szkolenia (webinaru) w prosty i zrozumiały sposób wytłumaczyliśmy:

  • Jakie są formy opodatkowania dostępne dla indywidualnych przedsiębiorców, uwzględnieniem nowego ryczałtu dostępnego od 2021 roku,
  • Wady (ograniczenia) i zalety każdej z tych form,
  • Czym się kierować przy wyborze,
  • Jak policzyć, która forma będzie dla nas najkorzystniejsza (analizowaliśmy 5 przykładów z życia wziętych),
  • Jak dokonać formalnej zmiany/wyboru formy opodatkowania.

Dlaczego warto obejrzeć nagranie?

Każdego roku do 20 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym osiągnąłeś pierwszy przychód, możesz zmienić formę opodatkowania. Z powyższego wynika, że w praktyce czas na zmianę formy opodatkowania na dany rok upływa 20 lutego (a ponieważ 20.02.2021 to sobota, to w 2021 roku termin to 22.02.2021). Wyjątkiem od tej reguły jest termin na zmianę formy na kartę podatkową, który upływa 20 stycznia.

Uwaga, ten webinar był przeznaczony dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców, prowadzących działalność w ramach indywidualnej działalności gospodarczej. Nie skupialiśmy się na nieruchomościach.

Ten webinar (a właściwie transmisja na YT) odbył się 29 grudnia 2020.

Sugeruję oglądanie na wyższej prędkości (ja np. korzystam z prędkości x2) – wystarczy kliknąć na zębate kółko w prawym dolnym rogu, potem „Prędkość odtwarzania” i potem „2”.

Nagranie jest dostępne tylko dla subskrybentów newslettera.

Jeśli jesteś naszym subskrybentem, po wpisaniu swojego adresu e-mail poniżej zostaniesz od razu przeniesiony na stronę z nagraniem.

Jeśli nie jesteś, wpisz swój adres poniżej, potwierdź subskrypcję poprzez kliknięcie linku w mailu, który otrzymasz, po potwierdzeniu swojego adresu e-mail zostaniesz od razu przeniesiony na stronę z nagraniem.

 

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *