O mnie i o Wynajmistrz.pl

To jestem ja :-)

Witaj na Wynajmistrz.pl. Dziękuję, że zajrzałeś/aś na tę stronę.

Nazywam się Grzegorz Grabowski. Jestem wieloletnim praktykiem najmu, rozliczeń z najemcami i rozliczania podatku od najmu.

Zajmuję się tym już naprawdę długo i w 2010 roku stwierdziłem, że warto podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi, będącymi bądź zamierzającymi się stać właścicielami mieszkań na wynajem. W ten sposób powstał ten serwis (który można zapewne także nazwać blogiem).

Jest on o wszystkim, co związane z wynajmem mieszkań, z naciskiem na informacje praktyczne, ułatwiające życie wynajmującym.

Na co dzień prowadzę biuro rachunkowe wyspecjalizowane w obsłudze klientów wynajmujących nieruchomości. Jeśli jesteś zainteresowany/a naszymi usługami, zajrzyj tutaj.

Jestem autorem jedynego w Polsce kursu video o rozliczaniu najmu. Jest to praktyczny poradnik dla Ciebie – właściciela/ki wynajmowanego mieszkania lub mieszkań – o tym, jak najlepiej rozliczyć podatek od najmu i jak rozliczać się z najemcami.

Wydałem również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“.

Jestem członkiem założycielem oraz członkiem Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, a także ekspertem Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Trochę o mojej drodze do własnej firmy dowiesz się z wywiadu w Kontestacji.

A o różnych rodzajach biznesów “nieruchomościowych”, które rozliczamy w ramach biura rachunkowego, dowiesz się z kolejnego wywiadu w Kontestacji.

Ogólnie o rozliczaniu podatków od najmu opowiadałem również w tym wywiadzie.

Serdecznie zapraszam do korzystania z serwisu. Zachęcam również do przesyłania wszelkich uwag i komentarzy, najlepiej poprzez komentarze do artykułów bądź mailem (wynajmistrz(małpa)wynajmistrz.pl).

Życzę przyjemnej lektury!

Grzegorz Grabowski

wynajmistrz(małpa)wynajmistrz.pl

PS. Jeśli chcesz chcesz być na bieżąco z tym, co się dzieje w serwisie, zapisz się na mój newsletter. Na wstępie otrzymasz mój wzór umowy najmu, rozszerzoną wersję artykułu o tym, kiedy najem rozliczać w ramach działalności gospodarczej, a także mailowy kurs rozliczania podatku od najmu.

Aby zapisać się na newsletter, wypełnij poniższy formularz:

 

 

 

Be Sociable, Share!