Jak wybrać najlepszą dla mnie formę opodatkowania najmu? To jest drugie najczęściej pojawiające się pytanie od moich klientów zajmujących się najmem. Jaka jest odpowiedź? Oczywiście: „To zależy” 😉 Standardowa odpowiedź każdej osoby (doradcy czy księgowego) zajmującej się podatkami. Stworzyłem jednak nagranie, w którym tłumaczę, od czego to zależy i jak to zrobić. Stworzyłem także narzędzie w Excelu, które Ci w tym pomoże.


Nagrania o rozliczaniu wynajmuPoniższe nagranie jest drugim z trzech nagrań z serii o rozliczaniu wynajmu mieszkań. Poniżej ich lista z linkami:


Obejrzyj nagranie poniżej, żeby dowiedzieć się, jak wybrać optymalną dla Ciebie formę opodatkowania najmu, a także jak uzyskać Excela, który Ci w tym pomoże (całkowicie bezpłatnie).

Z nagrania dowiesz się m.in.:

  • Kiedy wybiera się formę opodatkowania najmu?
  • Jakie są możliwe do wyboru formy opodatkowania najmu?
  • Jakie, oprócz wysokości podatku, mogą być kryteria wyboru formy opodatkowania najmu?
  • Jak policzyć w Excelu, która forma zapewni Ci najniższy podatek?
  • Dlaczego zakup kolejnego mieszkania może Ci znacząco pomóc w optymalizacji?
  • Jakie są generalne przesłanki wyboru formy opodatkowania?
  • Jakie są 3 sytuację, w których trzeba albo warto rozliczać się w ramach działalności gospodarczej?

Na samym końcu nagrania będę miał także dla Ciebie niespodziankę.

Poświęć więc kilkanaście minut, bo urząd skarbowy nie będzie na Ciebie czekał 😉

Duża prośba! W analizę przepisów i realizację tego nagrania włożyliśmy niesłychaną ilość pracy i dlatego proszę: pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, kto wynajmuje mieszkania, komu takie nagranie jest w tym momencie bardzo potrzebne? Jeśli nagranie Ci się spodoba, prześlij proszę im link do tej strony. Z góry bardzo dziękuję!

Wskazówka: Youtube daje możliwość przyspieszenia filmu. Wystarczy wybrać odpowiednią prędkość po kliknięciu w zębatkę w prawym dolnym rogu (ja z reguły korzystam z prędkości 1,5). Dzięki temu zapoznasz się z materiałem nieco szybciej. W razie potrzeby włącz też napisy.

Wolisz czytać niż oglądać? Proponuję wersję tekstową powyższego nagrania (tzw. transkrypt). Kliknij tutaj, żeby pobrać wersję tekstową.

Jak uzyskać narzędzie, które pokazuję w nagraniu: Napisz w komentarzu poniżej, co jest dla Ciebie najtrudniejsze podczas podejmowania decyzji o formie opodatkowania, a otrzymasz, za darmo, mailem, plik Excel, który Ci pokazałem.

Pamiętaj jednak, żeby, komentując, wpisać swój prawidłowy adres email, bo inaczej nie otrzymasz pliku z tabelą. Uwaga, wyrażasz wtedy zgodę na to, że dostaniesz od nas automatycznie maila z plikiem Excel. Stanie się to bez względu na to, czy skomentujesz wpis, czy skorzystasz z funkcji “odpowiedz” reagując na komentarz innej osoby. Mail zostanie wysłany jednokrotnie. Twój adres nie trafi na naszą listę subskrybentów (chyba że już na niej jesteś) i nie wykorzystamy go do żadnych innych celów.

Jeżeli chcesz skomentować ten wpis, ale NIE CHCESZ otrzymać wiadomości zwrotnej z plikiem, to w polu na email wpisz: tylkokomentujeniechcepytan@gmail.com albo coś innego 😉

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grzegorz Grabowski z siedzibą w Warszawie. W razie wątpliwości dotyczących przetwarzania danych, zapoznaj się naszą polityką prywatności.Nagrania o rozliczaniu wynajmuPowyższe nagranie jest drugim z trzech nagrań z serii o rozliczaniu wynajmu mieszkań. Poniżej ich lista z linkami: