Jak policzyć, czy moja firma przetrwa kryzys

Księgowy dostarcza Ci dane historyczne (za ostatni miesiąc/kwartał/rok), a w celu podejmowania decyzji biznesowych musisz patrzeć w przyszłość. Potrzebujesz prognozy przepływów gotówkowych na kolejne 3-12 miesięcy, żeby zobaczyć, czy nie zabraknie Ci pieniędzy na firmowym koncie. Potrzebujesz zarządczego rachunku zysku i strat, czyli prognozy, żeby zadbać o dochodowość swojej firmy.


  • Dlaczego musisz prognozować finanse swojej firmy na kolejne 3-36 miesięcy
  • Jak stworzyć prognozę przepływów gotówkowych (tzw. cashflow) Twojej firmy, żeby policzyć, czy nie zabraknie Ci pieniędzy na koncie
  • Jak stworzyć zarządczy rachunek zysków i strat, żeby ocenić dochodowość i przyszłość Twojej firmy

PRAKTYCZNE SZKOLENIE ONLINE (WEBINAR) O TYM, JAK ZROBIĆ

FIRMOWY CASHFLOW I BUDŻET:

DOŁĄCZ 16.04.2020 (CZWARTEK)

START 20:00

Podczas szkolenia dowiesz się:

Założyciel i współwłaściciel biura rachunkowego, przedsiębiorca i bloger. Jego firma działająca pod marką Wynajmistrz.pl Biuro Rachunkowe obsługuje klientów prowadzących najem, podnajem, handel lokalami mieszkalnymi, noclegi dla turystów, pośrednictwo i inne. Grzegorz jest autorem bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami mieszkalnymi, ich wynajmem i podatkami, z naciskiem na informacje praktyczne, ułatwiające życie wynajmującym i innym podmiotom działającym w branży nieruchomości. Wydał również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“, która rozeszła się już w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Oprócz tego prowadzi wykłady i szkolenia na temat rozliczania handlu mieszkaniami, najmu i podnajmu. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, prowadził jednak w przeszłości podnajem długoterminowy i flipy.

Zanim rozwinął Wynajmistrza (w którym pełni rolę CFO), przez wiele lat pracował jako konsultant w zakresie zarządzania i finansów w czołowych firmach doradczych m.in. KPMG (w Polsce i Australii) oraz Deloitte. Uczestniczył w kilkudziesięciu projektach doradczych dla dużych, średnich i małych firm w Polsce, Omanie, Iranie i Australii. Brał udział w stworzeniu co najmniej 50+ modeli finansowych o różnym przeznaczeniu i stopniu szczegółowości. Excel nie ma dla niego tajemnic.

PROWADZĄCYM BĘDZIE:

Grzegorz Grabowski

Wynajmistrz.pl