VAT

w nieruchomościach

Kluczowe rzeczy, które musisz wiedzieć o podatku od towarów i usług (zwanym VAT-em), jeśli inwestujesz lub robisz biznes w branży nieruchomości

Wybierz opcję dla siebie

Webinar odbył się 2 września 2021 roku

Nagranie ze szkolenia online (webinaru)

Prowadzący:

Stella Brzeszczyńska

Grzegorz Grabowski

Wszyscy inwestorzy w nieruchomości

Dla kogo:

Przedsiębiorcy działający w branży nieruchomości, zajmujący się najmem, podnajmem, wynajmem krótkoterminowym, handlem mieszkaniami, pośrednictwem i developerką.

Zastanawiasz się:

Jaka działalność związana z inwestowaniem w nieruchomości podlega pod VAT?

Jaka stawka VAT obowiązuje przy obrocie nieruchomościami?

Kiedy można skorzystać ze zwolnienia z VAT w najmie, flipach, podnajmie i innych obszarach?

Co z VAT-em w przypadku sprzedaży mieszkania z wyposażeniem?

Co ustawa o Polskim Ładzie zmieni w zakresie VAT?

Nie musisz już dłużej zadawać sobie takich pytań i zastanawiać się odnośnie opodatkowania VAT-em oraz rozliczania swojej działalności związanej z nieruchomościami.

Podczas webinaru przedstawiamy Ci przepisy obowiązujące w kluczowych obszarach:

VAT

a sprzedaż nieruchomości

VAT

w podnajmie

VAT

przy remoncie

VAT

i najem

VAT

w wynajmie krótkoterminowym

Szkolenie poprowadzili:

Stella

Brzeszczyńska

Doradca podatkowy wyspecjalizowany w prawie nieruchomościowym

Doradza przedsiębiorcom z rynku nieruchomości, osobom indywidualnym inwestującym w nieruchomości, pośrednikom w obrocie nieruchomościami oraz wspólnotom mieszkaniowym i zarządcom nieruchomości.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podatkowe Studia Podyplomowe na SGH (dyplom z wyróżnieniem, specjalizacja – opodatkowanie obrotu nieruchomościami). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów oraz w spółkach doradztwa podatkowego.

Jest autorką wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami. Stale współpracuje z Nieruchomościami C.H.Beck oraz z Administratorem. Jest także członkiem kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego.

Prowadzi wykłady z prawa podatkowego dla biegłych rewidentów, księgowych, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości. Współpracuje m.in. z SGH, CEE, Stowarzyszeniami Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Prowadzi także wykłady na Targach Mieszkaniowych dotyczące opodatkowana transakcji na rynku nieruchomości.

Grzegorz Grabowski

Ekspert od podatków w nieruchomościach

Założyciel i współwłaściciel biura rachunkowego, przedsiębiorca i bloger. Jego firma działająca pod marką Wynajmistrz.pl Biuro Rachunkowe obsługuje klientów prowadzących najem, podnajem, handel lokalami mieszkalnymi, noclegi dla turystów, pośrednictwo i inne. Grzegorz jest autorem bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami mieszkalnymi, ich wynajmem i podatkami, z naciskiem na informacje praktyczne, ułatwiające życie wynajmującym i innym podmiotom działającym w branży nieruchomości. Wydał również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“, która rozeszła się już w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Oprócz tego prowadzi wykłady i szkolenia na temat rozliczania handlu mieszkaniami, najmu i podnajmu. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, prowadził jednak w przeszłości podnajem długoterminowy i flipy.

ZROZUMIEĆ VAT

w nieruchomościach

czyli jak zaoszczędzić na podatku od towarów i usług

Jest to kompendium wiedzy skierowane w szczególności do inwestorów i przedsiębiorców działających w branży nieruchomości (najem, podnajem, flipy, wynajem krótkoterminowy).


Jeżeli wydaje Ci się, że jej nie potrzebujesz, to najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo „kolorów” ma VAT w kontekście nieruchomości.


Z książki dowiesz się:

 • Co to jest VAT,
 • Co podlega VAT – w kontekście nieruchomości!
 • Kto musi rozliczać VAT (podatnik i działalność gospodarcza) – w kontekście nieruchomości!
 • VAT a sprzedaż nieruchomości (czyli tzw. flipy),
 • VAT przy remoncie,
 • VAT i najem,
 • VAT w podnajmie,
 • VAT w wynajmie krótkoterminowym.

Stella Brzeszczyńska

Jedyna taka książka o VAT!

Twoja inwestycja

Nagranie z webinaru

Nagranie z webinaru

+ Książka "Zrozumieć VAT w nieruchomościach"

Książka "Zrozumieć VAT w nieruchomościach"

Kupuję nagranie
Kupuję książkę
Kupuję nagranie + książkę
 • Nagranie ze szkolenia (całość nagrania, łącznie z sesją pytań i odpowiedzi, będzie dostępna online poprzez naszą platformę do kursów), które odbyło się 2 września 2021 r.
 • Nagranie ze szkolenia (całość nagrania, łącznie z sesją pytań i odpowiedzi, będzie dostępna online poprzez naszą platformę do kursów), które odbyło się 2 września 2021 r.
 • Książka "Zrozumieć VAT w nieruchomościach" autorstwa Stelli Brzeszczyńskiej
 • Książka "Zrozumieć VAT w nieruchomościach czyli jak zaoszczędzić na podatku od towarów i usług" autorstwa Stelli Brzeszczyńskiej

97 zł

99 zł

196 zł

149 zł

CENA:

CENA:

CENA:

+ przesyłka

+ przesyłka