Grzegorz Grabowski

W jaki sposób Polski Ład wpłynie na Twój najem i co możesz z tym zrobić? [video]?

Czy wiesz, że Polski Ład to najprawdopodobniej największe zmiany w podatkach dochodowych w Polsce od 20 czy 30 lat?

Śmiało mogę stwierdzić, że nadchodzi rewolucja dla przedsiębiorców.

Niestety, wprowadza również bardzo istotne zmiany dla inwestorów i osób wynajmujących własne mieszkania.

 

Przygotowałem 3 nagrania video, które poprowadzą Cię przez kluczowe zasady rozliczania wynajmu mieszkań w 2022 roku, czyli po raz pierwszy w warunkach Polskiego Ładu.

Oto tytuły filmów, jakie opublikuję w ramach tej serii:

 

A tymczasem obejrzyj pierwsze video i dowiedz się, jak Polski Ład wpłynie na Twoje inwestycje i wynajmowane mieszkania oraz jak możesz przygotować się do nadchodzących zmian.

W nagraniu wyjaśniam m.in.:

  • Jak Polski Ład wpłynie na Twoje inwestycje i wynajem Twoich mieszkań?
  • Jakie są dwie kluczowe zmiany w Polskim Ładzie dotyczące najmu?
  • Czy i jak można zminimalizować ich wpływ na Twój najem?
  • Czy zostanie zachowana zasada praw słusznie nabytych w kontekście amortyzacji mieszkaniówki (którą Polski Ład likwiduje)

Wskazówka: Vimeo daje możliwość przyspieszenia filmu. Wystarczy wybrać odpowiednią prędkość po kliknięciu w zębatkę w prawym dolnym rogu. Dzięki temu zapoznasz się z materiałem nieco szybciej.

Wolisz czytać niż oglądać? Proponuję wersję tekstową powyższego nagrania (tzw. transkrypt).

Kliknij tutaj, aby pobrać wersję tekstową: Pobierz PDF 

Link do artykułu, który wspominam w nagraniu, o zachowaniu zasady praw nabytych w 2018 roku dla darowizn, jest tutaj.

Uzupełnienie do nagrania: w mediach pojawiły się artykuły o tym, że przepis przejściowy przedłużający możliwość amortyzacji „mieszkaniówki” na 2022 jest błędny, tj. ustawodawca pozwolił na odpisy amortyzacyjne, ale zabronił amortyzacji. Padła opinia, że w związku z tym te odpisy będą w zerowej wysokości. Nie zgadzam się z tą opinią, tj. nie powinno być problemów z amortyzacją w 2022 roku, ale kto wie, jak podejdzie do tego fiskus. Będę monitorował temat i dam znać, jak tylko będzie coś więcej wiadomo.

Jeszcze jedna ważna kwestia!

8 grudnia (środa) organizuję bezpłatne szkolenie online na żywo (webinar), na którym porozmawiamy o podatkach w nieruchomościach w Polskim Ładzie. Podczas webinaru będę odpowiadał na pytania uczestników na żywo. To jedna z niewielu takich okazji, aby otrzymać informacje, którymi z reguły dzielę się tylko z klientami w rozmowach jeden na jeden.

Żeby się zapisać:

  • uzupełnij formularz, który znajdziesz poniżej wpisując swój adres mailowy,
  • koniecznie potwierdź zapis poprzez kliknięcie w link w mailu, który otrzymasz do swojej skrzynki (uwaga, jeśli jesteś już na naszej liście subskrypcyjnej, to nie będzie potrzeby potwierdzania adresu).

Wszystkie szczegóły dotyczące tego wydarzenia otrzymasz potem mailem.

 

Nagrania o rozliczaniu wynajmu w 2022 roku – to seria 3 materiałów video, w ramach których omawiam kluczowe zasady rozliczania wynajmu mieszkań w warunkach Polskiego Ładu. Oto lista nagrań z linkami:

 

Jeśli treści przedstawione w nagraniu były dla Ciebie przydatne, inspirujące lub po prostu pomogły usystematyzować posiadaną wiedze, będzie mi miło, gdy zostawisz komentarz i podzielisz się swoją opinią 😊

Chętnie też poznam Twoją opinię, jakie inne tematy Cię interesują.

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *