Jak prawidłowo i optymalnie rozliczyć prywatne zbycie nieruchomości

i skorzystać z ulgi mieszkaniowej

Szkolenie online

(czyli jak wypełnić PIT-39 za 2022 rok!)

Sprzedałeś/aś nieruchomość w 2022 roku? To szkolenie jest dla Ciebie!

Termin na rozliczenie prywatnej sprzedaży nieruchomości dokonanej w 2022 roku to 2 maja 2023

– na tym szkoleniu dowiesz się, jak to zrobić!

Kupuję nagranie
Więcej informacji
Prowadzący

STELLA BRZESZCZYŃSKA

grzegorz grabowski

Marek Golec

STELLA BRZESZCZYŃSKA | GRZEGORZ GRABOWSKI | MAREK GOLEC

Kiedy

16 marca 2023 r.

Od 19:00 do 22:00

Czas trwania

Online

Formuła

Czego dowiesz się ze szkolenia?

 • Kto i kiedy rozlicza prywatną sprzedaż nieruchomości, czyli jak zapłacić zero podatku od sprzedaży?
 • Kiedy nieruchomość stanowi majątek prywatny, a kiedy jest towarem handlowym i co z tego wynika (czyli dlaczego flipów nie można rozliczać prywatnie)?
 • Jak określić przychód z prywatnej sprzedaży nieruchomości i dlaczego warto rozliczać koszty odpłatnego zbycia (nie mylić z kosztami uzyskania przychodu!)?
 • Co można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, który wydatek pomniejszy Twój podatek, a który nie i jak to prawidłowo udokumentować, a także, kiedy i jak można uwzględnić inflację?
 • Jak skorzystać z ulgi mieszkaniowej, czyli jak wydać pieniądze, żeby nie zapłacić podatku?
 • Czy można kupić mieszkanie na wynajem i skorzystać z ulgi mieszkaniowej?
 • Czy spłata kredytu jest objęta zwolnieniem od podatku?
 • Jak nierezydent rozliczy sprzedaż nieruchomości?
 • Jak opodatkować sprzedaż mieszkania wykorzystywanego w działalności gospodarczej?

Dla kogo jest to szkolenie?

 • Dla wszystkich, którzy prywatnie sprzedali nieruchomość w 2022 roku i muszą rozliczyć podatek od tej sprzedaży (termin to koniec 2 maja 2023!)
 • Dla wszystkich, którzy planują sprzedać nieruchomość i chcą zgodnie z prawem skorzystać ze zwolnienia od podatku
 • Inwestorów posiadających mieszkania na wynajem i planujących sprzedaż swoich nieruchomości
 • Pośredników, którym klienci ciągle zadają pytania o podatki przy sprzedaży mieszkania

Poznaj naszych EKSPERTÓW:

Stella Brzeszczyńska

marek golec

Doradca podatkowy (nr wpisu 10219), specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych związanych z szeroko pojętym prawem nieruchomości. Doradza przedsiębiorcom z rynku nieruchomości, osobom indywidualnym inwestującym w nieruchomości, pośrednikom w obrocie nieruchomościami oraz wspólnotom mieszkaniowym i zarządcom nieruchomości.


Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podatkowe Studia Podyplomowe na SGH (dyplom z wyróżnieniem, specjalizacja – opodatkowanie obrotu nieruchomościami). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów oraz w spółkach doradztwa podatkowego.


Jest autorką wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami. Stale współpracuje z Nieruchomościami C.H.Beck oraz z Administratorem. Jest także członkiem kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego.


Prowadzi wykłady z prawa podatkowego dla biegłych rewidentów, księgowych, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości. Współpracuje m.in. z SGH, CEE, Stowarzyszeniami Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Prowadzi także wykłady na Targach Mieszkaniowych dotyczące opodatkowana transakcji na rynku nieruchomości.

Współwłaściciel kancelarii księgowo-podatkowej działającej pod markami Wynajmistrz.pl i MistrzPodatkow.pl.


Autor dedykowanego dla przedsiębiorców bloga MistrzPodatkow.pl i książki „Jak oszczędzić na podatkach i nie podpaść fiskusowi” oraz współtwórca kursu online „Szkoła Optymalizacji Podatkowej”.


Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Sorbonne Paris Nord we Francji.


Doradca podatkowy (numer wpisu 13709) z niesamowitym doświadczeniem w rozliczaniu praktycznie każdej działalności i doborze właściwej formy jej prowadzenia. Specjalizuje się w opodatkowaniu nieruchomości, kryptowalut, akcji i metali szlachetnych. Jego mocną stroną są również podatkowe aspekty związane z samochodami wykorzystywanymi w firmach.


Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu optymalizacji podatkowej w warunkach Polskiego Ładu, zasad prowadzenia działalności w formie spółek, rozliczania nieruchomości.


Rozumie biznesy klientów oraz uczestników szkoleń i co ważne, mówi o podatkach naprawdę prostym językiem.


Oprócz ogromnej wiedzy podatkowej, inwestuje w nieruchomości i jest przedsiębiorcą.

Założyciel i współwłaściciel kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl, wyspecjalizowanej w obsłudze klientów prowadzących handel lokalami mieszkalnymi, najem krótko i długoterminowy, a także podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach.


Autor bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami oraz książki “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“, która rozeszła się już w nakładzie dużych kilkunastu tysięcy egzemplarzy.


Pomysłodawca i organizator szkolenia “Handel mieszkaniami”, “Opodatkowanie nieruchomości”, “Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym” oraz „Deweloper 2022”, a także współtwórca kursu online dla przedsiębiorców „Szkoła Optymalizacji Podatkowej”.


Prowadzi wykłady i szkolenia na temat rozliczania flipów, najmu, podnajmu i zakwaterowania.


Jest członkiem założycielem, a także ekspertem od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”.


Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, wynajmowane w całości oraz na pokoje. W swojej historii inwestora przeszedł również przez apartament na wynajem krótkoterminowy w Zakopanem, flipy oraz podnajem długoterminowy.

Grzegorz Grabowski

Twoja inwestycja:

Nagranie ze szkolenia

197 zł

Co otrzymasz:

Kupuję bilet
 • Bezterminowy dostęp do nagrania ze szkolenia (całość nagrania, łącznie z sesją pytań i odpowiedzi, będzie dostępna online poprzez naszą platformę do kursów), które odbyło się 16 marca 2023 r .

Powyższa cena jest kwotą brutto. Kupując nagranie akceptujesz regulamin. Po kliknięciu „Kupuję nagranie” odpowiedni produkt zostanie dodany do Twojego koszyka w sklepie internetowym, gdzie będzie można opłacić zamówienie oraz ewentualnie podać dane do faktury. Jedynie opłacone zamówienie gwarantuje Ci dostęp do szkolenia. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z płatnością, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Cena:

Istotne PYTANIA I ODPOWIEDZI:

W jaki sposób zostanie zrealizowane szkolenie?

Szkolenie odbędzie się online, poprzez platformę do prowadzenia szkoleń online. Prowadzący będą widoczni na video, a do tego będą wyświetlane slajdy.

Część merytoryczna, czyli wykład prowadzących jest przewidziany na 1h-1,5h, po którym odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi. Całość nie powinna przekroczyć 3h.

Jak długo potrwa szkolenie?

W dniu szkolenia otrzymasz link, poprzez który będzie można dostać się do pokoju szkoleniowego.

Jak otrzymam dostęp do SZKOLENIA na żywo?

Płatności obsługuje firma Tpay. Możesz skorzystać z szybkich przelewów internetowych. Możesz również wykonać przelew bezpośrednio na konto naszej spółki.

Jak mogę zapłacić?

Tak, po części wykładowej będzie sesja pytań i odpowiedzi. Postaramy się odpowiedzieć na większość pytań. Najlepiej będzie, jeśli przygotujesz sobie pytania przed szkoleniem albo zapisz je sobie podczas wykładu (jeśli Ci się jakieś nasuną). Prosimy o konkretne pytania :-)

Czy będę mógł zadać pytanie prowadzącym?

Sugerujemy uczestnictwo na żywo, bo tylko wtedy będzie możliwość zadania swojego pytania. Niemniej, szkolenie będzie nagrywane i udostępnione wszystkim, którzy wykupią dostęp, poprzez naszą platformę do kursów.

Czy muszę pojawić się na żywo i czy udostępnicie później nagranie?

Tak, wystawiamy faktury. Wybierz opcję czy chcesz otrzymać fakturę, a także, czy na osobę fizyczną, czy na firmę/organizację. Fakturę otrzymasz mailem automatycznie.

Czy dostanę fakturę?

KONTAKT

Pytania?


Skontaktuj się z nami:


+48 507 029 298


wynajmistrz@wynajmistrz.pl

Organizator:


Kojok Sp.z o.o.

NIP 1182104354

Regon 360629800


J. Słowackiego 16/18

01-627 Warszawa

Pytania?


Skontaktuj się z nami:

+48 507 029 298

wynajmistrz@wynajmistrz.pl

Organizator:


Kojok Sp.z o.o.

NIP 1182104354

REGON 360629800

J. Słowackiego 16/18

01-627 Warszawa