W poprzednim nagraniu, które pojawiło się tydzień temu na blogu, mówiłem o amortyzacji, która może obniżyć nasz (księgowy) dochód z wynajmu i dzięki temu znacząco zmniejszyć podatek. Poniżej znajdziesz więcej szczegółów o amortyzacji: co to jest, jak ją obliczyć i stosować. Znajomość tych zagadnień jest wg mnie niezbędna, żeby w pełni zoptymalizować rozliczanie Twojego najmu!


Nagrania o rozliczaniu wynajmuPoniższe nagranie jest ostatnim z trzech nagrań z serii o rozliczaniu wynajmu mieszkań. Poniżej ich lista z linkami:


Obejrzyj nagranie poniżej, żeby dowiedzieć się, jak przy pomocy amortyzacji możesz obniżyć swój podatek od najmu do zera.

Z nagrania dowiesz się m.in.:

  • Co to właściwie jest amortyzacja (w prostych żołnierskich słowach 😉)?
  • Co podlega amortyzacji, czyli co to jest środek trwały i wartość niematerialna i prawna?
  • Jak określić wartość początkową (czyli podstawę Twojej amortyzacji)?
  • Czy przy amortyzacji mieszkania trzeba wydzielić wartość udziału w gruncie?
  • Jakie jest 5 metod na określenie wartości udziału w gruncie?
  • Jakie są możliwe stawki amortyzacji?
  • W jaki sposób indywidualne stawki amortyzacji mogą obniżyć Twój podatek do zera?
  • Jakie mieszkania trzeba kupować, żeby optymalizować podatki?
  • Jakie są tryby dokonywania odpisów amortyzacyjnych?

Poświęć więc kilkanaście minut, bo nieprawidłowo prowadzona amortyzacja nie obniży Twoich podatków 😉

Duża prośba! W analizę przepisów i realizację tego nagrania włożyliśmy niesłychaną ilość pracy i dlatego proszę: pomóż mi dotrzeć do innych osób, którym to nagranie może pomóc. Może wśród znajomych masz kogoś, kto wynajmuje mieszkania, komu takie nagranie jest w tym momencie bardzo potrzebne? Jeśli nagranie Ci się spodoba, prześlij proszę im link do tej strony. Z góry bardzo dziękuję!

Wskazówka: Youtube daje możliwość przyspieszenia filmu. Wystarczy wybrać odpowiednią prędkość po kliknięciu w zębatkę w prawym dolnym rogu. Dzięki temu zapoznasz się z materiałem nieco szybciej.

Pobierz PDF: Wolisz czytać niż oglądać? Proponuję wersję tekstową powyższego nagrania (tzw. transkrypt). Kliknij tutaj, żeby pobrać wersję tekstową.

Zapraszam również do komentowania tego nagrania.



Nagrania o rozliczaniu wynajmuPowyższe nagranie jest ostatnim z trzech nagrań z serii o rozliczaniu wynajmu mieszkań. Poniżej ich lista z linkami: