Konsultacje

UWAGA! Ze względu na zagrożenie zarażeniem koronawirusem, robimy wyłącznie zdalne konsultacje (telefon, Skype, Facetime, MS Teams).

Poniżej znajdziesz kalendarz dostępnych terminów konsultacji Grzegorza Grabowskiego, Marka Golca, Patryka Smędy i Stelli Brzeszczyńskiej, a także wydarzeń (szkoleń, konferencji itp.), na których występujemy.

Z kolei pod tym linkiem znajdziesz listę szkoleń, które organizujemy.

Chcesz się umówić na konsultację lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące konsultacji lub tego kalendarza? Wybierz odpowiedni dla Ciebie termin i napisz na wynajmistrz@wynajmistrz.com lub zadzwoń: +48 22 201 33 22 (8:00-17:00). Najlepiej opisz krótko, jaki masz problem i jak możemy Ci pomóc.

Płatność za konsultacje następuje przelewem, po konsultacji, na podstawie wystawionej faktury.

W przypadku, jeśli potem skorzystasz z usług księgowych, zrekompensujemy Ci część kosztu konsultacji poprzez rabat na usługi księgowe.

Jeśli nie znajdziesz dogodnego dla siebie terminu poniżej, napisz lub zadzwoń – być może uda się nam coś wymyślić. Pamiętaj jednak, że koszt konsultacji w dni powszednie po 17:00 oraz w weekendy jest wyższy od standardowego o minimum 100 zł netto.

Konsultacji udzielają:

Konsultant

Stella Brzeszczyńska

Doradca podatkowy (nr wpisu 10219), specjalizuje się w zagadnieniach podatkowych związanych z szeroko pojętym prawem nieruchomości. Doradza przedsiębiorcom z rynku nieruchomości, osobom indywidualnym inwestującym w nieruchomości, pośrednikom w obrocie nieruchomościami oraz wspólnotom mieszkaniowym i zarządcom nieruchomości.

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podatkowe Studia Podyplomowe na SGH (dyplom z wyróżnieniem, specjalizacja – opodatkowanie obrotu nieruchomościami). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów oraz w spółkach doradztwa podatkowego.

Jest autorką wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami. Stale współpracuje z Nieruchomościami C.H.Beck oraz z Administratorem. Jest także członkiem kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego.

Prowadzi wykłady z prawa podatkowego dla biegłych rewidentów, księgowych, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości. Współpracuje m.in. z SGH, CEE, Stowarzyszeniami Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Prowadzi także wykłady na Targach Mieszkaniowych dotyczące opodatkowana transakcji na rynku nieruchomości.

Koszt konsultacji: 600 zł netto (738 zł brutto)

Konsultant

Patryk Smęda

Prawnik, doradca podatkowy (numer wpisu 12110), absolwent studiów doktoranckich w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, jak również studiów podyplomowych z prawa podatkowego, egzekucji administracyjnej i zarządzania zasobami ludzkimi, a także seminarium „Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem osoby fizycznej”. Przed wpisem na listę doradców podatkowych wieloletni pracownik Izby Skarbowej, a następnie Izby Administracji Skarbowej w Katowicach kierujący komórkami organizacyjnymi odpowiedzialnymi za wymiar i nadzór nad wymiarem podatku od towarów i usług. Złożył z wynikiem pozytywnym państwowe egzaminy na inspektora kontroli skarbowej i urzędnika mianowanego w służbie cywilnej. Od ponad dziesięciu lat zawodowy trener w zakresie prawa podatkowego współpracujący z wiodącymi firmami szkoleniowymi w Polsce, jak również z komórkami szkoleniowymi Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Krajowej Izby Radców Prawnych. Autor licznych, także książkowych publikacji podatkowych, w tym artykułów zamieszczanych w branżowym kwartalniku „Doradca podatkowy”.

Koszt konsultacji: 600 zł netto (738 zł brutto)

Koszt konsultacji dla klientów naszego biura rachunkowego: 500 zł netto (615 zł brutto)

Konsultant

Grzegorz Grabowski

Współwłaściciel biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Jego firma obsługuje wielu klientów prowadzących najem krótkoterminowy, handel lokalami mieszkalnymi, a także najem, podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, ale na swoim koncie ma również flipy oraz apartament dla turystów w Zakopanem. Jest autorem bloga wynajmistrz.pl, za pośrednictwem którego pomaga czytelnikom w problemach związanych z podatkami w nieruchomościach, rozliczeniami z najemcami, inwestorami oraz gośćmi i w innych kwestiach. Twórca kilku kursów video o podatkach w nieruchomościach, aplikacji internetowej przeznaczonej dla właścicieli wynajmowanych mieszkań, służącej do samodzielnego rozliczania podatku od najmu i rozliczeń z najemcami. Członek założyciel Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, ekspert Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Koszt konsultacji: 1000 zł netto (1230 zł brutto)

Koszt konsultacji dla klientów naszego biura rachunkowego: 700 zł netto (861 zł brutto)

Konsultant

Marek Golec

Współwłaściciel Biura Rachunkowego Wynajmistrz.pl, wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości.
Autor bloga mistrzpodatkow.pl.
Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Sorbonne Paris Nord we Francji.

Doradca podatkowy (numer wpisu 13709) z niesamowitym doświadczeniem w rozliczaniu praktycznie każdej działalności nieruchomościowej. Ponadto jego specjalizacją są podatkowe aspekty związane z samochodami wykorzystywanymi w firmach. Pomaga przedsiębiorcom w doborze właściwej formy działalności pod kątem rodzaju prowadzonego biznesu.

Oprócz ogromnej wiedzy podatkowej, inwestuje w nieruchomości i jest przedsiębiorcą.
Co ważne, mówi o podatkach naprawdę prostym językiem, rozumiejąc biznesy klientów i uczestników szkoleń.

Koszt konsultacji: 1000 zł netto (1230 zł brutto)

Koszt konsultacji dla klientów naszego biura rachunkowego: 700 zł netto (861 zł brutto)

By się umówić na konsultację napisz na wynajmistrz@wynajmistrz.com lub zadzwoń: +48 22 201 33 22 (8:00-17:00).