Polska jednym z najgorzej rozwiniętych rynków najmu w Europie?

Homebroker kilka dni temu opublikował analizę, ogłaszając, że Polska jest jednym z najgorzej rozwiniętych rynków najmu w Europie. Wniosek ten oparto na wskaźniku określającym, ile mieszkań zajmowanych przez właścicieli przypada na jedno wynajmowane mieszkanie. Analiza pokazuje, że polski rynek najmu jest po prostu relatywnie dużo mniejszy niż w Europie Zachodniej.

Polecam również ciekawy komentarz do tych danych, opublikowany przez Roberta Gwiazdowskiego.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się tym ze znajomymi:

2 Comments

Edyta N. 27-11-2011, 18:39

Witam! Chcę otworzyc firmę świadczacą usługi wynajmowania tanich kwater pracowniczych, na ten cel chce przeznaczyć dom (6 pokoi), który niedawno kupiłam, czy w związku z planowaną działalnością powinnam zgłosić obiekt do ewidencji obiektów hotelarskich, a co za tym idzie również do sanepidu, ppoż, nadzoru budowlanego? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.

Reply
Wynajmistrz.pl 28-11-2011, 16:11

Pani Edyto,

Powiem szczerze, nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre interpretacje najem krótkoterminowy na rzecz turystów każą traktować jako działalność gospodarczą wymagającą spełnienia takich wymagań, jakie musi spełnić hotel. Ja z kolei jestem zdania, że w niektórych przypadkach można do tego podejść tak samo jak do wynajmu długoterminowego, czyli że nie jest to działalność hotelarska.

Pozdrawiam

Reply

Leave a Reply

Zapisz się na newsletter Wynajmistrz.pl!