Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Edycja 2017.

okladka-3d-2017Właśnie uruchomiłem sprzedaż edycji 2017 mojego poradnika dla właścicieli wynajmowanych mieszkań:

Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny.

Przy okazji, jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborze okładki poradnika.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się tym ze znajomymi:

4 Comments

Wach 28-12-2016, 10:31

Jestem zainteresowana wynajmowaniem mieszkania i dlatego te infos potrzebuje.

Pozdrawiam

Bea

Reply
Wojciech 04-01-2017, 14:44

Witam,

czy książka opisuje rozliczenie podatku od najmu dla osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych?

Reply
Grzegorz Grabowski 04-01-2017, 23:50

Wojciech,

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem pytanie, ale: około 50% książki jest przydatne dla osób rozliczających najem w ramach dg. Książka opisuje rozliczanie ryczałtem, ale nie w ramach dg. Wg mnie rozliczanie najmu w ramach dg ryczałtem nie jest możliwe (chyba że mówimy o tzw. najmie krótkoterminowym, gdzie stawka ryczałtu wynosi 17%).

Reply
Wojciech 05-01-2017, 11:33

Grzegorz, dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy zostałem dobrze zrozumiany. Ryczałt ewidencjonowany jest to jedna z dostępnych form opodatkowania osiąganych przychodów działalności gospodarczej (obok opodatkowania wg skali, podatkiem liniowym, czy kartą podatkową). Opis szczegółowy na przykład na stronie http://poradnik.wfirma.pl/-wszystko-o-ryczalcie-ewidencjonowanym

Załóżmy, że prowadzę działalność gospodarczą i rozliczam się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Jednocześnie wynajmuję ludziom mieszkania i chciałbym ten najem rozliczyć. Czy Twój podręcznik podpowie mi jak powinienem go rozliczyć w takiej sytuacji?

Reply

Leave a Reply

Zapisz się na newsletter Wynajmistrz.pl!