Nowy blog – zaczynamy!

Dzisiaj startuję z blogiem dla właścicieli wynajmowanych mieszkań. O czym będzie ten blog? O wszystkim, co może być interesujące bądź przydatne dla osób posiadających jedno lub więcej mieszkań przeznaczonych na wynajem, a także dla osób planujących zakup takowego.

Nieruchomości od dawna były jedną z bezpieczniejszych lokat kapitału (o ile, oczywiście, robiło się to w rozsądny sposób), a często również środkiem do wygenerowania tego kapitału czy bieżącego dochodu. Niemniej, są inwestycją wymagającą pewnej pracy, a przede wszystkim wiedzy z różnych dziedzin: finansów, prawa, podatków, księgowości, budownictwa. Wszystkie te tematy będą w obszarze zainteresowania niniejszego bloga, a wpisy będą powstawać głównie na bazie doświadczenia mojego (więcej o mnie na stronie „O blogu i jego autorze”), mojej rodziny i znajomych, którzy od lat zajmują się wynajmem. Będę też korzystał z wiedzy i doświadczenia specjalistów współpracujących ze mną: biur księgowych, doradców finansowych, dekoratorów wnętrz itd.

Zdaję sobie sprawę, ze wynajmowanie mieszkań niekoniecznie musi być dla wszystkich bardzo ekscytującym tematem, a w gruncie rzeczy najlepiej, gdyby mieszkanie po prostu sobie było, a pieniądze wpływały na konto, bez martwienia się o najemców, terminy płatności, rachunki czy podatki. Z tego powodu nie mogę obiecać nowej notki codziennie, ale na pewno będą one regularne, co kilka tygodni, nie rzadziej niż raz na miesiąc. Postaram się, żeby każda była ciekawa, a jeśli nie ciekawa, to na pewno użyteczna dla właścicieli. Zresztą, praktyczność będzie głównym kryterium w procesie wyboru podejmowanych tematów. 

Zdaję sobie sprawę, że nie mam monopolu na wiedzę związaną z wynajmem. W związku z tym bardzo liczę także na wkład czytelników bloga. Jestem również otwarty na wszelkie sugestie dotyczące tematów wartych poruszenia na łamach bloga.

Zapraszam do lektury!

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się tym ze znajomymi:

Leave a Reply

Zapisz się na newsletter Wynajmistrz.pl!