Jak wybrać formę rozliczania najmu na 2017 rok [video]

video1thumbnailblogJak co roku, właśnie opublikowałem nagranie o tym, w jaki sposób wybrać formę opodatkowania najmu na kolejny rok.

Zachęcam do obejrzenia i przeanalizowania własnego przypadku – czasu zostało już niewiele.

Nagranie jest dostępne tutaj:

http://wynajmistrz.pl/s/jak-wybrac-forme-opodatkowania-najmu-na-2017/

 

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się tym ze znajomymi:

5 Comments

Marcin 01-12-2016, 15:54

Dzien Dobry,
Jak bedzie wygladalo rozliczenie na zasadach ogolnych przy nowych kwotach wolnych? Zwlaszcza powyzej 85 tys rocznie? Ta kwota ma sie zmniejszac wraz ze wzrostem dochodu. Jak w takim przypadku wyliczyc zaliczke?

Reply
Grzegorz Grabowski 01-12-2016, 23:47

Marcin, właśnie analizuję ustawę, która wprowadziła te zmiany. Wg mnie generalne zasady rozliczenia na zasadach ogólnych się nie zmieniły, niemniej zmieni się „wzór” na zaliczkę i podatek w rozliczeniu rocznym. Nowa kwota zmniejszająca podatek w przeciwieństwie do poprzedniej nie jest stała i i nie jest taka sama dla wszystkich. Przede wszystkim zależy od podstawy obliczenia, czyli, w uproszczeniu, od wysokości rocznego dochodu podatnika.

Reply
joanna 02-12-2016, 12:47

jaki rodzaj opodatkowania bedzie najkorzystniejszy? najem 1500zl/msc, media i czynsz oplacane sa przez najemcow ktorzy wplacaja okreslona kwote na konto wynajmujacego. jak wyliczyc amortyzacje dla mieszkania 3 letniego w Krakowie? czy rozliczajac sie na zasadach ogolnych mozna skorzystac z ulgi na dziecko? jak to polaczyc z dochodem z umowy zlecenie w kwocie 300zl netto/msc?

Reply
Marcin 02-12-2016, 17:09

Do tej pory obliczalem zaliczke na podstawie tylko dochodu z najmu (bez dochodu z pracy) i wtedy odliczlem kwote wolna od podatku. Teraz to pewnie będzie bardziej skomplikowane. Mam nadzieję, że zajmie się Pan tym tematem.

Reply
Lui 05-12-2016, 17:53

Proszę o pomoc w wyborze opodatkowania.Jestem rolnikiem i nie place podatku dochodowego (oplacam KRUS), chciałbym wynajc dom za 500 PLN miesięcznie i teraz mam zagwostke jak postąpić z podatkiem. Dziękuje za pomoc/podpowiedzi.

Reply

Leave a Reply

Zapisz się na newsletter Wynajmistrz.pl!